a
HomeΑνακοινώσεις ΔιαγωνισμώνΑποτελέσματα διαγωνισμού Αρχιμήδη 2019

Αποτελέσματα διαγωνισμού Αρχιμήδη 2019

Αποτελέσματα διαγωνισμού Αρχιμήδη 2019

36η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2019

Η βράβευση των μαθητών που διακρίθηκαν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης» έγινε την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019, ώρα 11 π.μ. στην Αίθουσα Τελετών, Κτίριο Διοίκησης, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο  (είσοδος Κατεχάκη) και ώρα 11.00 π.μ.

Η Δ.Ε. του παραρτήματος της Ε.Μ.Ε. Σερρών συγχαίρει θερμά την Αβδελά Δανάη-Χριστίνα από το Αριστοτέλειο Εκπαιδευτήριο μαθήτρια της Β’ Λυκείου η οποία απέσπασε το 3ο Βραβείο στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό «Αρχιμήδης» που διεξήχθη στην Αθήνα το Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2019. Της ευχόμαστε πάντα επιτυχίες σε ότι κάνει στη ζωή της και καλή πρόοδο.

Επίσης να δώσουμε τα συγχαρητήρια μας για την προσπάθεια που έκαναν και οι άλλοι εννιά μαθητές που είχαν προκριθεί:

Τσιγανιώτη Παναγιώτα από το 6ο Γυμνάσιο Σερρών μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου

Χαραλαμπίδη Αϊντίν-Ερέν από το 3ο Γυμνάσιο Σερρών μαθητή της Γ’ Γυμνασίου

Αβδελά Μαριάνθη από το Αριστοτέλειο Εκπαιδευτήριο μαθήτρια της Α’ Λυκείου

Παυλίδης Δημοσθένης από το 5ο Ενιαίο Λύκειο Σερρών μαθητή της Α’ Λυκείου

Παυλίδου Στυλιανή από το 2ο Ενιαίο Λύκειο Σερρών μαθήτρια της Α’ Λυκείου

Πέτκογλου Ζέλιος από το Αριστοτέλειο Εκπαιδευτήριο μαθητή της Α’ Λυκείου

Σαδίκη Ξανθούλα από το Ενιαίο Λύκειο Ηράκλειας Σερρών μαθήτρια της Α’ Λυκείου

Πάτζαλης Βασίλειος από το 4ο Ενιαίο Λύκειο Σερρών μαθητή της Γ’ Λυκείου

Τολανούδης Κωνσταντίνος από το 4ο Ενιαίο Λύκειο Σερρών μαθητή της Γ’ Λυκείου

και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο και πάντα επιτυχίες.

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΡΧΙΜΗΔΗ 2019

ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΑΞΗ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Α ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΛΙΓΝΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΡΑΜΑΣ Α ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ – ΡΑΠΤΟΥ Μ. Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΤΖΑΧΡΗΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΖΩΣΙΜΑΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΚΑΚΑΕΣ ΒΑΙΟΣ-ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ Ν. Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΑΓΙΑΜΠΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 14 ΔΗΜ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΜΗΝΑΓΙΑ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ ΕΛΛΗΝΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ Β ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΓΕΩΡΓΕΛΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΞΑΝΘΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΟΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ ΡΟΔΙΩΝ ΠΑΙΔΕΙΑ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΠΑΝΤΑΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΝΗΘΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΤΖΑΡΤΖΗ ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΙΓΑΛΕΩ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΗΛΙΑΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 9ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΛΑΖΑΡΙΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΟΣΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΟΥ ΗΛΙΑΝΑ ΠΕΙΡ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΜΗΛΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΜΠΙΡΜΠΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΓΥΜ
ΤΕΓΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ Γ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΓΥΜ
ΜΑΘΗΤΕΣ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΤΑΞΗ
ΜΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΚΗΣ ΕΠΙΜΕΝΙΔΗΣ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΟΥΔΑΣ ΧΑΝΙΩΝ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΡΟΤΥΠΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΓΕN.ΛYKEIO ΠΑΤΡΩΝ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΞΑΝΘΗΣ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΛΩΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΑΘΗΝΑ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΜΗΝΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ Α΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΥΡΓΟΥ ΗΛΕΙΑΣ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΝΤΟΚΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΝΤΑΓΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΡΟΤΥΠΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΤΣΑΤΑΛΜΠΑΣΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΝΙΚΗΤΑ ΜΑΡΙΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΓΙΑΝΝΙΣΗΣ ΜΑΝΕΣ-ΑΡΓΥΡΗΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 10ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΜΑΣΤΟΡΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΠΛΟΙΑΡΙΔΗΣ ΟΡΦΕΑΣ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Β΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΒΛΑΧΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΔΩΔΩΝΑΙΑ ΕΚΠ/ΡΙΑ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΚΡΑΝΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΖΩΣΙΜΑΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΚΡΙΘΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΕΛΛΑΔΟΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΜΗΛΙΩΡΗ ΕΙΡΗΝΗ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΕΝΤΕΛΗΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΜΠΟΒΟΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ HOMO EDUCANDUS-ΑΓΩΓΗ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΣΟΥΛΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΚΟΛΟΒΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΜΠΕΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 14ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΑΒΔΕΛΑ ΔΑΝΑΗ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΟ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΑΝΑΣΤΑΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΡΟΔΟΥ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 12ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΣΑΒΒΑ ΑΡΤΕΜΙΣ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΕΚΠ/ΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ Ε. Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΔΟΡΚΟΦΙΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΒΑΡΒΑΡΙΓΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΚΟΛΛΙΑ ΣΟΦΙΑ 9ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
ΛΟΥΚΟΒΙΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 20ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΠΙΠΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΠΛΑΤΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Β ΛΥΚ
ΡΑΣΒΑΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Α ΛΥΚ
ΤΖΑΧΡΗΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΖΩΣΙΜΑΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ Γ΄ ΒΡΑΒΕΙΟ Γ ΛΥΚ
Share With:
Rate This Article
Author

manosagios1@hotmail.com

No Comments

Leave A Comment